15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİK PROGRAMI
 
25.10.2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanununda değişiklik yapılarak 15 Temmuz günü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.
15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayeleriyle 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında İlçemizde yapılacak etkinlikler 10.07.2017 günü Kaymakam Orhan BURHAN Başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda toplanan kurul ile belirlenmiş ve aşağıda belirtilen kararların ilgili kurumlara ifası ve gereği  için tevdiisine kararlaştırılmıştır.10.07.2017
           
11.07.2017 Salı Günü
Hendek Belediyesi ile  İlçe Müftülüğü Koordinesinde,
 • 11.00 da Şehit Mezarlarını ziyaret
 • Yeni Camii de öğle namazını müteakiben Mevlit Programı
 • Öğle Namazı çıkışı ikram verilmesi
 
Hendek Belediyesi  ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Koordinesinde,
 • 15 Temmuz 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Muammer Sencer Caddesinde  resim sergisi düzenlenmesi.
 
14.07.2017 Cuma Günü
İlçe Müftülüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü Koordinesinde,
 • Şehit olan vatandaşlarımız için Cuma Namazına Müteakip okunan Hatmi Şeriflerin Duasının yapılması.
 • 16:00 da Hendek Devlet Hastanesi Yolu Yeni Mahalle Bağlantısı üzerinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı Açılışı ve Fidan Dikimi.
 
15.07.2017  Cumartesi Günü
Hendek Belediyesi , İlçe Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Koordinesinde,
 1. 15 Temmuz'dan itibaren Cumhurbaşkanlığımızın belirlediği süreyle Demokrasi Nöbetlerinin planlanması(Tüm Kurum ve Kuruluşlar)
 2. İlçe Meydanında platform ve ses düzeninin kurulması, vatandaşlar için oturma düzeni sağlanması(Hendek Belediyesi)
 3. Programlarda sunucu ve sunum işlerinin sağlanması (Milli Eğitim Müdürlüğü, Hendek Belediyesi)
4.15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerinin ziyaret edilmesi, yapılacak etkinliklerde kendilerine yer verilmesi (Hendek Belediyesi)
5.Tüm etkinliklerde sadece Türk Bayrağı kullanılmasına özen gösterilmesi ve bayrak dağıtımı(Hendek Belediyesi)
6.Düzenlenecek programlara katılım sağlayacak vatandaşlarımız için toplu taşıma araçlarından ücret alınmamasının sağlanması, (Hendek Belediyesi)
 1. 15 Temmuz günü milli birlik yürüyüşlerinin tertip edilmesi (Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü)
 2. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yarısı 00:13'de tüm camilerimizde sela okunarak Demokrasi Nöbetlerine başlanılması. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği süre boyunca nöbetlere devam edilmesi, (Tüm Kurum ve Kuruluşlar)
9.Halkımızın duygu ve düşüncelerini paylaşabilmeleri için şehir meydanlarına 15 Temmuz Anı Defterlerinin konulması,(Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi)
10.Darbe gecesini anlatan kamu spotlarının yayınlanabileceği ve şehirlerdeki meydanlara kurulacak büyük ekranlar ile billboardlarn 15 Temmuz'u anlatan resim ve posterlerle süslenmesi, (Hendek Belediyesi)
11.Film, belgesel, kompozisyon, resim, şiir yarışmalarının ve sergi gibi etkinliklerin düzenlenmesi. (Hendek Belediyesi,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü)
 
Not:Bu program ilgililere ve kurumlara emir, halkımıza davet niteliğindedir.
 
*Program değişiklikleri/ilaveleri olduğunda bu sayfa güncellenecektir.
 
 
                                                           TERTİP KOMİTESİ