19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kabul edildiğine dair 2015/11 genelgenin Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından her yıl 19 Ekimde kutlanan Muhtarlar Günü etkinlikleri bu sene ilçemizde Hendek Belediyesi Uludere Sosyal Tesislerinde verilen kahvaltı programı ile başladı.
Kaymakamımız Orhan BURHAN ve Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ kısa birer konuşma yaptılar. Sonrasında günün anlamına binaen Hendek Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeler  muhtarlarımıza Kaymakamımız Orhan BURHAN ve Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ tarafından takdim edildi.
Etkinlikler Saat 11:00 da Hendek Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile devam etti. Programa Kaymakamımız Orhan BURHAN, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal SOFU, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Deniz KÜN daire amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Emin KULA’ nın konuşması ile sona erdi.