Bu sene 94. Yılını kutladığımız 29 Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler koyulması, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında 29 Ekim Pazar günü saat 09:30’da  Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü yapıldı Kaymakamımız Orhan BURHAN, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ ve Cumhuriyet Başsavcımız Zeynel Abidin AKKİRAZ tebrikleri kabul etti. Kaymakamlığımız tarafından verilen ikramların ardından Kutlama programı İlçemiz  Kapalı Spor Salonunda yapılan törene geçildi. Törene, Kaymakamız Orhan BURHAN, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin AKKİRAZ, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, Jandarma Komutanı Yzb. Deniz KÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN,İlçe Yazı İşleri Müdür V. Ersel DEDE, İlçe Spor Müdürü Süleyman AKICI, Siyasi Parti Temsilcileri, Gaziler, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakamımız Orhan BURHAN ve Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, öğrencileri ve halkı selamladı.
Kaymakamımız  Orhan BURHAN, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ebedi önderimiz M. Kemal Atatürk, silah arkadaşları, vatan savunmasında ve en son olarak da 15 Temmuz'da kanlı darbe girişimine kalkışan hainlerle tüm varlıkları ile mücadele eden kahraman şehit ve gazilerimizin önlerinde saygı ve minnetle eğiliyorum. Türkiye Cumhuriyetinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve inkılaplarının korunup kollanmasında hepimize sorumluluk düşmektedir. Türkiye Cumhuriyeti millet egemenliğine dayanan, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Bu yapı 94 yıldır toplumsal barışın, huzurun, temel hak ve özgürlüklerin kaynağıdır. Ülkemizin barışını ve huzurunu bozmak isteyenler kendilerine hedef olarak Türkiye Cumhuriyetini ve onun ülkemize kazandırdıklarını almaktadır.  Bu bağlamda 15 Temmuz'da  FETÖ' cü hainlerce kalkışılan darbe girişiminde ülkemiz ve Cumhuriyetimiz çok büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Bundan sonra da benzer şekilde ülkemize ve Cumhuriyetimize yönelecek tehditlere karşı millet olarak her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bu gün tüm Türk Milleti olarak biz yalnız yiğitlikte ve savaşçılıkta değil, fikirde ve uygarlıkta da insanlığın şerefiyiz. Belleğimizdeki binlerce yılın anısını taşıyan tarih ve uygarlık layık olduğumuz yeri bize gösteriyor. Oraya yürüyüp yükseleceğiz.  Bu bizim için hem bir hak, hem bir ödevdir. Bu hedef 94 yıldır değişmedi  ve bizler tam bağımsızlık ve demokrasi olan hedefimizin değiştirilmesine asla izin vermeyeceğiz  “ Diyerek, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
        Törende öğrencilerin okudukları şiirler, halk oyunları, Güreş İhtisas Kulübü, Muayt Hai Spor Kulübü ve Tekvando Kulübü sporcularının gösterilerinin ardından, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi. Geçit Törenin yapılması ile Hendek Kapalı Spor Salonundaki program sona erdi.
İlçemiz şehir merkezinde saat 21:00 da havai fişek gösterisi yapılarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri sona ermiştir.