Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 28 Ekim Pazar günü Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler konulması ile başladı. Kutlama programı  29 Ekim Pazartesi günü Hendek Kapalı Spor Salonu’nda çeşitli gösterilerle kutlandı.
Kaymakamlık Makamındaki tebrikleri kabulün ardından Kapalı Spor Salonunda yapılan törene geçildi. Törene, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekçi, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,  Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Kün, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, siyasi parti temsilcileri, gaziler, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekçi ve Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, öğrencileri ve halkı selamladı.
Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekçi, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ Biz Türk Milleti olarak tarihin gördüğü en aziz milletiz. Bir asır öncesinde ülkemiz ve milletimiz açısından bir refah söz konusu olduğunda ülkemize hasta adam muamelesi yapıyorlardı. Önümüzde çok fazla seçeneğimiz yoktu. Ya mücadele edip,  imanımızı, birliğimizi dirliğimizi koruyacaktık, yada dünyanın egemen güçlerinin, emperyalist kuvvetlerinin hegomon insanlığında heba olup gidecektik. Ancak Büyük Atatürk başta olmak üzere milletimize önderlik eden, başkomutanımız ve devlet büyüklerimiz ile birlikte büyük bir mücadelenin içine girdik. Ya İstiklal ya ölüm dedik ve büyük bir kahramanlık destanı yazdık. Bu kahramanlık destanını düşmanları ülkemizden kovarak taçlandırdık. Cumhuriyetimizi ilan ettik ve bugün Cumhuriyetimizin 95. Yılını kutluyoruz. Tarihimizin en güçlü dönemlerine kolaylıkla gelmedik, nice badireler atlattık. Ülkemiz iki yıl önce 15 Temmuz gecesi büyük bir tehlike atlattı. Milletimiz ile birlikte bu badireyi de atlattık. Cumhuriyetimizin 95. Yılında İstanbul’da Dünyanın en büyük havaalanının da açılışını yapıyoruz. Ülkemize hayırlı olsun “ diyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.
 Törende öğrencilerin okudukları şiirler ve halk oyunları gösterilerinin ardından, çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi.
Tören, geçit töreni ile son buldu.