Ramazan Bayramı dolayısı ile Hendek 'te Protokol ve vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirilen Bayramlaşma töreni, Hendek Müftülüğü Toplantı Salonu'nda yapıldı.
 
Cuma Namazının ardından, Saat 13:45 'te başlayan bayramlaşma törenine, Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Garnizon Komutanı Vekili Asteğmen Cihat Turan,  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz KÜN, Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, Oda Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar,  Yerel Basın Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
 
    
 
 
Hendek Kaymakamı Orhan Burhan konuşmasında “ Hendek’te sağlık ve huzur içerisinde ramazanı tamamlayıp, hep birlikte bayrama ulaştık. İslam coğrafyasında sıkıntıların ve Ülkemizi tehdit eden terörün en kısa zamanda sona ermesini, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek tüm Müslüman âleminin ve vatandaşların, Ramazan bayramını kutladı.
 
Müftülükteki Bayramlaşma programının ardından, İlçe Emniyet Müdürlüğünde Emniyet personeli ile ardından İlçe Jandarma Komutanlığından görevini ifa eden askerlerle bayramlaştıktan sonra, Hendek Melek Nişancı Huzurevinde kalan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız ile Hendek Devlet Hastanesinde yatmakta olan hastalar, hasta yakınları ve görevi başında olan hastane personelinin Ramazan Bayramı kutlandı.
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
Bayramlaşma programının ardından; Hendek Kaymakamı Orhan BURHAN, Garnizon Komutan  V. Asteğmen Cihat TURAN ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim BAYLAN ile Şehit aileleri ziyaretleri yapılarak, “ziyaret edilen ailelerin nezdinde, tüm Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizin mübarek Ramazan Bayramlarını kutlar, Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, şükranlarımızı sunuyorum. Bir aylık tutulan orucun ardından bayrama ulaşmanın sevincini yaşamaktayız. Bayramlar birlik, beraberlik ve ziyaretlerle süslendiği zaman daha güzel anlamlar ifade etmektedir. Biz de bugün bayram vesilesiyle bu ailelerimizi ziyaret ederek devletimizin her daim şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olduğunu hissettirerek hayır duasını  alıyoruz. Her günümüzün bayram tadında geçmesini istiyoruz.” Dedi.