Tüm öğrencilerimizin sınava güvenli ve huzurlu şekilde girebilmeleri için İlçemizde tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. YKS ‘Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları insan hayatında  önemli  bir dönüm noktasıdır.
Öğrencilerimizin  yıllardır hazırlandıkları uzun, yorucu, çalışma maratonu sonunda hayatlarını şekillendirecek bu sınavı  geçerek sınavda başarı elde etmelerini canı gönülden isterim. Gençlerimizin üniversite eğitimi alması en büyük temennimdir.

        Değerli Öğretmenlerimiz; Büyük zorluklar içinde sabır ve hassasiyetle öğrencilerimizin bu zorlu sınav maratonuna hazırlanmasında katkınız inkar edilemez. Göstermiş olduğunuz sabır, gayret ve fedakârlıktan dolayı sizleri de tebrik ediyor, teşekkürlerimi  iletiyorum.

        Sevgili Anne, Babalar; Çocuklarınızın başarısı için fedakarlıklar yaptınız, yapıyorsunuz ve yapmaya da devam edeceksiniz. Çocuklarınızın başarılı olduğunu görmek elbette ki en doğal hakkınız. Sınavın neticesi ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu hissettirmeli ve onlara moral kaynağı olmalısınız. Sizin destekleriniz çocuklarınızın  stresini azaltacağı gibi sınav sonucuna da  olumlu katkı sağlayacaktır. Sınav sonunda çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi eksik etmeyiniz. Sınavlar gelir geçer ama annelik, babalık baki kalır.

        Kıymetli Halkımız, Esnaflarımız ve Sürücülerimiz; Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin geleceği için büyük önem arz eden Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nın yapılacağı 30 Haziran 2018 Cumartesi ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü sınava katılan çocuklarımızın dikkat ve motivasyonlarını olumsuz etkileyecek hatalara mahal vermemek, sınavın huzur ve güven ortamında yapılmasına katkıda bulunmak onların başarısı ve dolayısıyla velilerimizin mutluluğu açısından da önem arz etmektedir.
 
 
Haftasonu gerçekleşecek olan YKS sınavına girecek öğrencilerimize başarılar diler, öğrencilerimizin konsantrasyonlarının dağılmaması için, sınav öncesi ve sınav bitimine kadar geçen süre zarfında halkımızın gereken hassasiyeti göstermesini önemle rica ederim.