Kaymakamlığımızca, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz onuruna iftar programı düzenlendi. Uludere Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine, Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ve aileleri ile Hendek Kaymakamı Orhan BURHAN, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin AKKİRAZ, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz KÜN, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, Hendek Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Firdevs Karahan, Kurum amirleri, Siyasi Parti temsilcileri katıldı.
 
   
 
İlçemizde ki tüm şehit aileleri ve gazilerimiz ile onların ailelerinin yoğun katılım gösterdikleri iftar programı, okunan ezan ve yemek sonrası dualar ile devam etti.
 
 
Kaymakamımız Orhan Burhan, Şehit ve Gazi Ailelerinin olduğu masaları tek tek dolaşarak, “İftar programımızda siz değerli Şehit ve Gazi Ailelerimiz ile bir arada olmaktan onur duyuyor ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek kısa süreli sohbetler etti.
 
   
 
İftar programı sonunda, 2015 yılı sonunda, Diyarbakır / Sur ilçesinde, iç güvenlik birimlerimizce sürdürülen harekatta yaralanarak GAZİ olan Uzm. Çvş. Fatih KURT ‘a “Gazilik Nişanı” Kaymakamımızca takdim edilerek, Askerimizin şahsında, vatan savunması için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimiz bir kez daha anıldı.