2018 Şubat Ayı Muhtarlar toplantısı Müftülük Konferans Salonunda 15.02.2018 Perşembe günü yapıldı. Kaymakamımız Orhan BURHAN’ ın Başkanlığını yaptığı toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Sinan BAYLAN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Deniz KÜN, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin KULA, Daire Amirleri, Belediye Birim Amirleri, Muhtarlarımız ve Basın Mensupları katıldı.
            Kaymakamımız Orhan BURHAN Orhan Burhan, Suriye sınırımızda güvenliğimizi sağlamak için Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ciddi bir çaba sarf ediyorlar, bu anlamda orada bulunan Askerlerimize başarı dileklerimizi iletiyor, yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz diyerek, Ad-Soyad değişikliği,Okuma-Yazma Seferberliği, Asayiş Hizmetleri ve diğer güncel konular hakkında kısa bilgiler verdi ve birim amirleri sıra ile konuları hakkında konuşmalarını yaptılar.
Nüfus Müdürü Turgay AZIN; Nüfus Hizmetleri Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7039 Sayılı  Kanun 03.11.2017 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanarak, yürürlüğe girmiştir. Soyadı Kanununun 3 üncü maddesine aykırı soyadları ile yazım ve imla hatası veya düzeltme işareti kullanılmamasından kaynaklanan anlam değişiklikleri bulunan ad ve soyadları mahkeme kararı aranmaksızın kişinin iki yıl içerisinde yerleşim yerinin bulunduğu nüfus müdürlüğüne yazılı olarak başvurması kaydıyla il veya ilçe idare kurulunun verdiği karar ile bir defaya mahsus olmak üzere değişiklik yapılabilecektir. dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında İlçemizde çalışmalara başlanmış ve bugün itibari ile 500 vatandaşımız tespit edilmiştir. çalışmalarımız iş takvimi doğrultusunda devam edecektir.
            Halk Eğitim Merkezi Müdürü Necati TAN; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde daha aydınlık bir Türkiye için okuma yazma bilmeyen tüm yetişkin vatandaşlara yönelik seferberlik başlatıldığını aynı zamanda diğer kursların devam ettiğini talep olması durumunda farklı taleplerin değerlendirilerek vatandaşlarımıza hizmet edeceklerini belirtti.
Jandarma Komutanı Yüzbaşı Deniz KÜN; 2018 yılı itibari ile toplamda 117 olaya müdahale ettiklerini, asayiş ve güvenlik hizmetlerinde muhtarlarımızın yardımının gerekli olduğunu, trafik ve asayiş hizmetlerine azami özen gösterildiğini ve vatandaşlarımızın güvenliği için hertürlü çalışmanın devam ettiğini belirtti.
Muhtarlar Derneği Başkanı Emin KULA; Sedaş ile ilgili bazı sorunların olduğunu, özellikle okul bahçesi aydınlatmalarının yetersiz hatta bazı yerlerde hiç olmadığını belirtti, Afrinde görev yapan Askerlerimize manevi olarak her zaman destek ve dua içinde olduklarını, 17 Şubat cumartesi günü 46 muhtarımızla birlikte Hatayda bulunan birlikleri ziyaret edeceklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesinin talebi doğrultusunda muhtarlıklardan asfalt ihtiyaçlarının belirlenmesi kapsamında talebin geldiğini ve muhtarlarımızın bu talepleri bildirmeleri gerektiğini ve bu güne kadar 120 km lik asfalt yapımına dair talebin geldiğini belirtti.
           Muhtarlarımızın dilek ve şikayetleri dinlendikten sonra toplantı sona erdi.